JAVA / ANDROID SOFTVÉROVÝ INŽINIER

  • Kdekoľvek
  • Uverejnené 3 roky pred

Ponúkame pracovnú pozíciu : JAVA / ANDROID SOFTVÉROVÝ INŽINIER

Podmienky zamestnania :
Pracovná náplň:
Pracovný pomer:

Práca vhodná pre
Vyžadovaná prax:
Zmeny :
Počet ponúkaných pozícií : 1
Pracovná oblasť :
Ponúkaná mzda :

Požiadavky na zamestnanca :

vysoká škola
Your tasks may include: * Preparation and review of technical specifications * Application development, coding & documentation * Application unit testing and support Aufgaben: * Vorbereitung und Überprüfung der technischen Spezifikationen * Anwendungsentwicklung , Programmierung & Dokumentation * Anwendungs Unit-Tests und Support
ostatný používateľ

Pracovné výhody : The employers will support your first steps in NRW with relocation services, e.g. support in searching for an apartment, traveling costs, German classes, with local authorities / formalities and much more. A first job interview is possible via Skype/ telephone. Der Arbeitgeber unterstützt Ihre ersten Schritte in NRW mit Relcation Services, z.B. Unterstützung bei der Wohnungssuche, den Reisekosten, Deutschkursen und Behördengängen. Das erste Vorstellungsgespräch ist in der Regel über Skype/Telefon möglich.,